Przeboje ostatniej dekady. Lista


Przebój Beyonce z 2003 roku, "Crazy In Love", został uznany za najlepszy utwór ostatnich 10 lat w plebiscycie brytyjskiego magazynu muzycznego "New Musical Express".

Otwarciem wystawy fotografii PAP zainaugurowano we wtorek w Sztokholmie polski wieczór na Festiwalu Muzyki Morza Bałtyckiego. Gwiazdor filmu "Kac Vegas" - Bradley Cooper - potwierdził, że niedługo rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji tej komedii, która okazała się jednym z największych hitów kinowych 2009 roku. Aktor zdradził, że film ma już gotowy scenariusz i ustalone miejsce akcji. "Congratulations" następca głośnego debiutu MGMT trafi do sprzedaży 12 kwietnia. Już dziś płyty można posłuchać w całości na oficjalnej stronie zespołu.29 czerwca ukaże się w sklepach nowy album rapera Eldo, "Zapiski z 1001 nocy". Od dziś, kilku fragmentów z płyty będzie można posłuchać w serwisie Muzyka.onet.pl. Wielu pisarzy jest przeświadczonych, że zdanie otwierające książkę zawiera w sobie całą historię, dlatego też trzeba wiedzieć, jak zacząć. Paul McGuigan stanie za kamerą komedii romantycznej "T Leaf".

Nowym gitarzystą Oasis będzie Andy Bell.

W kolejnych odcinkach "BrzydUli" będzie się działo. Pojawią się nowi aktorzy, nowe wątki, a przede wszystkim w końcu znajdzie się ktoś, kto zignoruje Pshemko. Ponad 120 tytułów zgłosili wydawcy i jury do tegorocznej edycji Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej "Silesius". Lista książek nominowanych do nagrody zostanie ogłoszona 24 kwietnia.

Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej wybrali siedem filmów, które walczyć będą o statuetkę Oscara w kategorii "najlepsza charakteryzacja". Poznaliśmy ostatnią piątkę uczestników programu "Śpiewaj i walcz" wybraną po castingach. Z tego grona odpadnie jeden wykonawca, a pozostali dalej rywalizować będą o występ w koncercie Debiuty na festiwalu w Opolu. A jednak! Szwedzi z projektu Death Breath szykują właśnie materiał na drugi album.Prezentacja autografu Fryderyka Chopina w księdze kopalnianych gości i odsłonięcie jego pomnika w podziemiach to główne punkty obchodów Roku Fryderyka Chopina w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce - poinformował dyrektor Muzeum prof. Antoni Jodłowski. Członkowie grupy Fall Out Boy postanowili jak najlepiej wykorzystać czas po zawieszeniu działalności zespołu, zakładając nową metalową formację z muzykami Anthrax i Every Time I Die. W swoim nowym teledysku "Obsessed'' piosenkarka przebrana za rapera odpowiada na ostatnie ataki Eminema.

Sean Penn: Wywiad z Fidelem Castro


Sean Penn poleciał do Kuby, by dla "Vanity Fair" przeprowadzić wywiad z Fidelem Castro.

Grupa Boyzone rozważa zmianę nazwy


Grupa Boyzone rozważa zmianę nazwy przed wydaniem nowej płyty.

Megan Fox nie zagra w trzeciej części "Tomb Raider"


Megan Fox nie skorzystała z propozycji zagrania w trzeciej części "Tomb Raider", by nie być porównywaną z Angeliną Jolie.

Mekhi Phifer, Greg Germann i dwa napady na bank


Mekhi Phifer i Greg Germann dołączą do obsady filmu "Flypaper".

Pitt i Damon w "Happy Feet 2"


Brad Pitt i Matt Damon najprawdopodobniej ponownie wystąpią razem na ekranie. Gwiazdorzy mają wziąć udział w sequelu bardzo popularnego familijnego obrazu "Happy Feet: Tupot małych stóp".

Czy Lady GaGa jest chora?


Lady GaGa przeszła badania mające na celu wykrycie, czy artystka nie choruje na genetyczną przypadłość, która zabiła jej ciocię.

Nie kupuj nowych futer!


Działacze walczący o prawa zwierząt zrzeszeni w organizacji PETA zaapelowali do gwiazdora r'n'b Ushera, aby nie kupował nowych futer, by zastąpić te, które zostały skradzione z jego samochodu przed świętami Bożego Narodzenia.

Polski film w Parlamencie Europejskim


Film dokumentalny "Honor generała" o gen. Stanisławie Sosabowskim został we wtorek pokazany z polsko-holenderskiej inicjatywy w Parlamencie Europejskim. Film wyjaśnia, jak doszło do tego, że obecnie polski dowódca bardziej znany jest w Holandii niż w Polsce.

Płyta Against Me! wyciekła do sieci


Nowy album punkowców z Against Me! wyciekł do internetu. Krążek zatytułowany "White Crosses" ma trafić do sprzedaży w czerwcu.

Camerimage "wychodzi" z Łodzi


Szef festiwalu Plus Camerimage Marek Żydowicz wypowiedział miastu umowę na organizację festiwalu w Łodzi. Jego zdaniem magistrat nie dotrzymał zapisów umów dotyczących organizacji imprezy w mieście.

Powstanie opera o życiu Anny Nicole Smith


Smith, modelka "Playboya", która zmarła w 2007 roku w wyniku przypadkowego przedawkowania leków w wieku 39 lat, będzie bohaterką nowej produkcji Royal Opera House w Londynie.

Harvey Weinstein oszustem?


Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju doszło do skandalu: Harvey Weinstein, znany producent (m.in. "Pulp Fiction", "Krzyk", "Chicago"), laureat Oscara za "Zakochanego Szekspira" i współzałożyciel Miramaxu, został nazwany oszustem przez chińskiego reżysera Fenga Xiaoganga.

V Manifestacje Poetyckie rozpoczną się 4 września


Spotkania autorskie, dyskusje i koncerty znajdą się w programie V edycji festiwalu literackiego Manifestacje Poetyckie, który odbywać się będzie w dniach 4-6 września w Warszawie. Wydarzeniem tegorocznych Manifestacji będzie wydanie antologii pt. "Solistki" - przeglądu twórczości 41 młodych polskich poetek.

"Iron Man 2": Mickey Rourke miał problem z rosyjskim


Mickey Rourke miał spore problemy z nauką rosyjskiego na potrzeby filmu "Iron Man 2", w którym wcielił się w postać Ivana Vanko.

Dannii Minogue napisze swoje wspomnienia


Wydawcy biją się o prawa do publikacji autobiografii Dannii Minogue.

Lena Headey w walce o prawo do Żelaznego tronu


Aktorka Lena Headey dołączyła do obsady pilotowego odcinka nowego serialu "Game of Thrones".

Jonas Mekas odbierze nagrodę na Krakowskim Festiwalu Filmowym


Jonas Mekas – legendarny prekursor i przedstawiciel amerykańskiej awangardy filmowej otrzyma Nagrodę Smok Smoków w uznaniu za wkład w światowe kino.

Najważniejsze sequele 2010 roku


Sequele są niezmiennie popularne w Hollywood. W 2010 roku czeka nas kolejny wysyp kontynuacji. Serwis AceShowbiz przygotował zestawienie 10 najważniejszych sequeli, które ukażą się w rozpoczynającym się roku.

Festiwal "Dramaty Narodów: Słowacki 2009" rozpoczyna się w Krakowie


Spektakl "Tryptyk Stanisławowy" w niepowtarzalnej scenerii Katedry Wawelskiej rozpoczyna w piątek Festiwal "Dramaty Narodów: Słowacki 2009". Impreza, upamiętniająca dwusetną rocznicę urodzin Juliusza Słowackiego, potrwa do 25 października.

Marika premierowo w Hard Rock Cafe


Już w najbliższy wtorek, 29 czerwca w stołecznym klubie Hard Rock Cafe odbędzie się premierowy koncert, promujący najnowsze wydawnictwo Mariki.