Spotkanie PGNiG ze spółkami chemicznymi z udziałem MSP


# dochodzi wypowiedź rzeczniczki PGNiG #

W dniach 16-17 marca odwiedziła Polskę dwuosobowa delegacja Japan Atomic Industrial Forum (JAIF) – stowarzyszenia japońskich podmiotów gospodarczych działających na rzecz energetyki jądrowej. 16 marca goście zostali przyjęci przez minister Hannę Trojanowską – pełnomocnika rządu d.s. energetyki jądrowej i odbyli rozmowy w Ministerstwie Gospodarki. Drugi dzień wizyty spędzili w ośrodku jądrowym Świerk pod Warszawą, gdzie spotkali się z przedstawicielami polskich naukowców i przedsiębiorców oraz zwiedzili badawczy reaktor jądrowy MARIA. Coraz bardziej nikłe wydają się szanse uratowania 64 osób, uznanych za zaginione w rezultacie katastrofy w elektrowni wodnej na Syberii - zakomunikował we wtorek przedstawiciel właściciela kompleksu, firmy RusHydro. Do Agencji wpłynęło dopiero 350 tys. wniosków o dopłaty bezpośrednie.Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: pracodawca nosił się z zamiarem zatrudnienia młodocianego pracownika. Okazało się jednak, że siedemnastoletni kandydat, który miał zasilić szeregi firmy, nie ukończył gimnazjum. Czy w takiej sytuacji szef może podpisać z nim umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego, czy też przepisy prawa pracy zabraniają zatrudniania osób, które nie ukończyły szkoły gimnazjalnej? Komisja Europejska wzmogła we wtorek presję na linie lotnicze w UE, by zwróciły pieniądze za bilet pasażerom, ktorych lot został anulowany z powodu pyłów z islandzkiego wulkanu.-Tysiące konsumentów, które padły ofiarą paraliżu lotniczego wciąż domagają się - i słusznie - swych praw. Apeluję do nich, by nie wahali się i egzekwowali swoje prawa - powiedział komisarz ds. konsumentów John Dalli Komunikat UTK Urząd Transportu Kolejowego poinformował, że 23 i 24 września br. zostaną przeprowadzone egzaminy dla kandydatów i doradców do spraw bezpieczeństwa przewozu koleją towarów niebezpiecznych. Egzaminy ...

Enea zrobiła badania, czy na terenie elektrowni w Kozienicach mógłby powstać blok jądrowy.

W ocenie szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa sąsiadujące z Rosją kraje, przez które przebiega tranzyt ropy i gazu, powinny włączyć się do mechanizmu wczesnego ostrzegania UE-Rosja w sprawach energetycznych, powołanego, by chronić europejskich odbiorców przed przerwami w dostawach. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości umowa gazowa z Rosją jest dla Polski bardzo niekorzystna i z tego powodu minister gospodarki Waldemar Pawlak powinien stanąć przed Trybunałem Stanu - pisze "Rzeczpospolita".

Niemiec Werner Lorant nie będzie trenerem Polonii Warszawa. Właściciel klubu chce zatrudnić szkoleniowca z Anglii. Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji. Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,69 proc., do 5.536,37 pkt. (PAP)Prokuratura oskarżyła byłego prezesa Optimusa oraz byłego szefa rady nadzorczej giełdowej spółki o sfałszowanie uchwały, umożliwiającej prywatną emisje akcji - pisze "Puls Biznesu". Według śledczych, w efekcie ich działań spółka straciła ponad 22 miliony złotych. Średnia wynagrodzeń kierowników najniższego szczebla w Polsce wyniosła w ubiegłym roku 4262 zł - wynika z publikowanych przez "Puls Biznesu" badań firmy Sedlak&Sedlak, przeprowadzonych wśród ponad 17 tys. menedżerów. Negatywny raport NIK o Gdańsku - zaniżone wyceny gruntów, znikające dokumenty dotyczące zamiany lokali, brak przetargów na sprzedaż niektórych nieruchomości.

Sprzedaż aut w Chinach wzrosła w październiku o 72 proc.


W październiku Chińczycy kupili 1,2 mln nowych aut, umacniając się na przejętej w tym roku od Amerykanów pozycji największego rynku samochodowego świata.

Europejski Kongres Gospodarczy 2010, Targi LOGISTEX i Silesia RAIL EXPO odwołane


W związku z tragedią, która tak bardzo dotknęła nas wszystkich, oraz siedmiodniową żałobą narodową ogłoszoną przez marszałka Bronisława Komorowskiego - wykonującego obowiązki Prezydenta RP, Targi LOGISTEX ...

Bank HSBC doradcą przy sprzedaży polskich operacji Cadbury


Rumuńskie Cadbury'ego sprzeda natomiast BNP Paribas - informuje brytyjski "Sunday Telegraph"

Pracownicy Domino's Pizza wkładali ser do nosa i puszczali bąki do salami


Tak spreparowaną kanapkę określili jako specjalny włoski sandwich i podali klientom. Trzy nagrania demonstrujące ich chamskie traktowanie jedzenia i klientów powstały w jednej z restauracji w Conover w Północnej Karolinie. Niecały rok temu zostały wrzucane na You Tube.

"Rz" Sposób na kryzys: biznesowe oszustwo


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Soros krytykuje plan Obamy: Za wcześnie i za słabo


W czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos George Soros powiedział dziennikarzom, że plan Obamy jest zbyt słaby i jest zbyt wcześnie, żeby go wprowadzać.

Eksperci: kolei dużych prędkości to skok cywilizacyjny


26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Jest porozumienie. Vox FM znowu w Radiu Plus


Radio Vox i Radio Plus zawieszają broń i powracają do nadawania pod jedną marką. Zachowają jednak różnych właścicieli

ZEDO: Jeden blok już pracuje


W wyniku awarii mającej miejsce w dniu 24 stycznia br. w PGE Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO) zniszczeniu - najprawdopodobniej wskutek eksplozji pyłu - uległa część układu nawęglania - czytamy w dzisiejszym komunikacie spółki.

SDR, czyli 2 mld dol. w prezencie dla Polski


28 sierpnia oficjalne rezerwy walutowe Polski powiększą się o równowartość blisko 1,6 mld dol., a 9 września o kolejne 450 mln dol.

Gino Rossi miało 14,29 mln zł straty netto w IV kw. 2009 r., wzrost o 32,6% r/r


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

Szczyt UE-Rosja. Będzie wczesne ostrzeganie w sprawach energii


Na środowym szczycie UE-Rosja w Sztokholmie zostanie podpisane memorandum ustanawiające wzajemny mechanizm wczesnego ostrzegania w sprawach energetycznych - zapowiedział w piątek ambasador Rosji przy UE Władimir Czyżow.

Firma należąca do PKP Cargo kupiła spółkę MIR Trade Polska


Należąca do PKP Cargo spółka Cargosped kupiła firmę MIR Trade Polska - umowę podpisano w czwartek w Warszawie. Prezes PKP Cargo Wojciech Balczun powiedział, że to kolejny etap przekształcania PKP Cargo i umacniania pozycji przewoźnika na wschodniej granicy UE.

Wicepremier Pawlak o sile polskiego eksportu


- Powinniśmy zintensyfikować współpracę handlową z naszymi sąsiadami wykorzystując w ten sposób potencjał Europy Środkowo-Wschodniej - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji KUKE nt. polskiego eksportu w dobie światowego kryzysu. Spotkanie odbyło się 3 listopada br. w Warszawie.

Sondaż Gazety. Bogaty, czyli złodziej


Blisko 80 proc. Polaków chce, aby państwo wysyłało do firm więcej kontrolerów! Bo przedsiębiorcy to złodzieje, krętacze i kombinatorzy

USA


Produkt Krajowy Brutto (PKB) wzrósł w drugim kwartale br. o 1,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. Wynik ten świadczy o silnej odporności Polski na skutki światowego kryzysu i jest zbliżony do prognoz analityków Ministerstwa Gospodarki.

"GP": Wciąż kupujemy dużo AGD


- Pierwsze półrocze 2009 r. przyniosło 2 5-procentowy wzrost sprzedaży na polskim rynku AGD, podaje "Gazeta Prawna". Polacy wydali na taki sprzęt 1,8 mld zł.

Sąd zdecydował o upadłości likwidacyjnej Techmex


Złoty pozostawał w poniedziałek stabilny, a w perspektywie kilku dni może jeszcze zyskiwać. Na rynku długu negatywnie odbiły się plany podaży obligacji w grudniu.

Autolokalizator Orange we współpracy z AutoGuard


W oparciu o technologię opracowaną przez firmę AutoGuard S.A., operator komórkowy Orange, jako pierwszy w Polsce wprowadził na rynek nową usługę Autolokalizator. Rozwiązanie umożliwia monitorowanie prędkości, ...

UKS kontroluje sklepy z dopalaczami


Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach rozpoczęli kontrole w 17 punktach sprzedaży w woj. śląskim, w których oferowane są tzw. dopalacze. W przeprowadzonej akcji udział wzięli funkcjonariusze policji - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka katowickiego UKS Joanna Kruz.