WKD ogłosiła drugi przetarg na 14 pociągów


Warszawska Kolej Dojazdowa po raz drugi rozpisała przetarg na 14 nowych elektrycznych składów trakcyjnych - poinformowała w czwartek spółka. Poprzedni przetarg, ogłoszony w maju br., w październiku został unieważniony, ponieważ ceny ofert przewyższały kwotę, którą przewoźnik chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

13 lipca odbędzie się aukcja udziałów spółki Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych w Wilkowie - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firma zajmuje się wydobyciem bazaltu. Zgłoszenia do udziału w licytacji inwestorzy mogą składać w MSP do 5 lipca. Związkowcy z Sierpnia 80, jednego z najsilniejszych związków w grupie Fiata w Polsce, ze spokojem przyjęli wynik referendum w fabryce Fiata w Pomigliano d'Arco. Załoga poparła tam porozumienie z zarządem koncernu związane z uruchomieniem produkcji nowego modelu pandy. W środę rano do Warszawy przylecą dwa samoloty PLL LOT z USA - poinformował we wtorek wieczorem PAP rzecznik przewoźnika Jacek Balcer.Pierwsze połączenie TGV dwa lata później Zgodnie z zapowiedziami rządu Portugalii w 2015 r. miała być uruchomiona pierwsza linia kolei szybkobieżnej (TGV), łącząca Lizbonę z Porto. Ale ... Jeszcze w poniedziałek cena ropy osiągnęła najwyższy od 19 miesięcy poziom 87 dolarów za baryłkę. Jednak od tego czasu baryłka ropy potaniała o 9 proc. i już w środę po raz pierwszy od marca jej cena spadła poniżej 80 dolarów - podaje Reuters 12 osób zginęło wczoraj w Wenezueli w wypadku autobusowym, do którego doszło na południe od Caracas. Około 50 osób jest rannych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe w ubiegłym roku wypłaciły Polakom ponad 40 mld zł odszkodowań

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka polecił rządowi wstrzymać tranzyt rosyjskiego gazu przez terytorium Białorusi. Do 15 kwietnia nadsyłać można prace na konkurs dla dziennikarzy "Partnerstwo Wschodnie - co nas łączy, co dzieli". Do organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich konkursu zgłaszać można materiały pokazujące inicjatywy oparte na współpracy osób, organizacji pozarządowych lub samorządów lokalnych między Polską a krajami Partnerstwa Wschodniego.

Jak dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”, GAZ-SYSTEM, wycofał się z zapowiadanej budowy łącznika, który połączyłby polski system gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Projekt ten okazał się zbyt drogi. W miejscowości Zaduszniki w województwie podkarpackim został wyremontowany most kolejowy na Wiśle. Most po 30 latach ciągłej i intensywnej eksploatacji został poddany robotom modernizacyjnym na całej ... Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły średnio o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.Około 2 tys. osób wzięło udział w trzygodzinnej manifestacji zorganizowanej w piątek w Poznaniu przez Solidarność w obronie Zakładów Cegielskiego. Doszło do starć z policją. Protestujący wręczyli wojewodzie wielkopolskiemu Piotrowi Florkowi petycję wzywającą premiera Donalda Tuska do ratowania spółki H. Cegielski Poznań. W bardzo skromnym zakresie warszawska giełda odrabia w przedpołudniowej fazie czwartkowych notowań wczorajsze straty. WIG rośnie o mniej niż 1%, co pozwala mu osiągnąć 36 tys. pkt. Tym samym wykonuje ruch powrotny do przełamanego wczoraj szczytu z I połowy sierpnia. Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła powrót mocnych spadków, a do pogorszenia nastrojów przyczyniły się gorsze od oczekiwań dane z otoczenia makroekonomicznego i obawy o stan globalnej gospodarki. Podobnie jak w poprzednich dniach rynek ignorował lepsze od spodziewanych wyniki kwartalne spółek, martwił się zaś słabymi prognozami na 2010 rok.

Poprawia się sytuacja na niemieckim rynku pracy


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Krajowy Program Reform na lata 2008-2011 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej


Apple i Microsoft nawiązały współpracę, efektem której jest działające strumieniowanie mediów Silverlight na iPhone’a. Warto przypomnieć, że wtyczka Adobe Flash wciąż jest blokowana.

Wyniki finansowe PZU I-VI 2009


W I półroczu 2009 roku Grupa PZU zebrała 8.278,1 mln złotych z tytułu składek ubezpieczeniowych, osiągając zysk netto w kwocie 2.379,6 mln złotych. Znaczny przyrost zysku netto w stosunku do wyniku I półrocza poprzedniego roku jest efektem nowej strategii Grupy oraz lepszych wyników z działalności inwestycyjnej Spółek Grupy.

Metan z nieczynnej kopalni może posłużyć szkole i komunikacji


31.03. Katowice (PAP) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która przoduje w gospodarczym wykorzystaniu metanu, chce pilotażowo pozyskiwać ten gaz nie tylko z czynnych kopalń, ale także z kopalni zamkniętej przed 10 laty. Metan ma posłużyć do ogrzewania miejscowej szkoły i jako paliwo autobusów.

GUS: ocena koniunktury w usługach w listopadzie bez zmian


W listopadzie wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa kształtuje się, podobnie jak przed miesiącem, na poziomie 29 pkt. W pozostałych usługach oceny również nie uległy zmianie - podał GUS w komunikacie.

Śmieciowa rewolucja. Polskę oczyści ustawa


Chcemy wprowadzić ją od 1 stycznia 2011 r. Damy gminom trzy lata na przeprowadzenie rewolucji śmieciowej. Potem nie będzie zmiłuj się...

SMS-y w specjalnych serwisach kosztują krocie - złotówka warta 42,70 zł


Dowiesz się, kiedy umrzesz i jak schudnąć, dostaniesz pożyczkę, a nawet wyślesz SMS-a do innej osoby, podszywając się pod numer kolegi. Dla żartu. Tyle że taki żart może wyrządzić krzywdę.

Porozumienie o współpracy pomiędzy LPEC a UMCS i Politechniką Lubelską


16 listopada br. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podpisało umowy o współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej i z Politechniką Lubelską.

Torpo zmienia strategię: teraz Polska


Prezes toruńskiej spółki przyznaje, że utrzymanie dotychczasowej produkcji jest nierealne. Zakład ma receptę na kryzys: chce otwierać sklepy firmowe, sprzedawać wysokiej klasy garnitury i starać się o zamówienia krajowe

Unijne pieniądze dla rolnictwa zostaną całkowicie wykorzystane


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Zarządy spółek Grupy Energa wciąż chcą rozmawiać ze związkowcami


Zarządy spółek Grupy Energa twierdzą, że nie zrezygnowały z rozmów, są gotowe do negocjacji i czekają na propozycje rozwiązania sporu, którego efektem jest dzisiejszy strajk.

Tauron trafi do WIG20?


Jeśli szacunki analityków odnośnie wartości Tauronu się potwierdzą i biorąc pod uwagę fakt, że MSP zdecydował o upublicznieniu 53 proc. akcji spółki, firma trafi najprawdopodobniej zaraz pod debiucie do indeksu WIG20 – pisze „Puls Biznesu”.

"Trybuna": błękitna szarada


Jeszcze niedawno niektórzy politycy i eksperci straszyli, że Polska ma za mało gazu i zimą nastąpią wyłączenia - głównie w przemyśle. Obecnie, po porozumieniu PGNiG z Gazpromem, często ci sami ludzie krytykują rzekomy nadmiar błękitnego surowca i związane z tym uzależnienie od Rosji. O co właściwie chodzi? - pyta "Trybuna".

151 połączeń PR od 4 maja może zniknąć z rozkładu


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Fitch: perspektywa polskich firm energetycznych na 2010 jest stabilna


Perspektywa dla polskich firm energetycznych jest stabilna na rok 2010, pomimo wyzwań związanych z realizacją planów inwestycyjnych o znacznej wielkości, stwierdza w swoim raporcie agencja ratingowa Fitch Ratings.

Zapraszamy do naszej kancelarii prawnej we Wrocławiu, gdzie prawnik Wrocław udzieli ci bezpłatnej porady prawnej Wrocław. Nasze porady prawne Wrocław od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Prawnik Wrocław udziela porad prawnych w każdą środę. Jeśli chcesz prawnik Wrocław będzie mógł poprowadzić twoją sprawę. Nie będziesz angażowany w jej przebieg, a wszystkim zajmie się prawnik Wrocław. Poznasz też koszty jakich prawnik Wrocław zażąda za rozwiązanie twoich prawnych problemów.