"Dźwięki muzyki" w kinie i pod chmurką


"Dźwięki muzyki" to jedna z najpopularniejszych sekcji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Podczas jubileuszowej edycji imprezy, która rozpocznie się już za 10 dni, filmy o muzyce i o muzykach zostaną pokazane w dwóch odsłonach - tradycyjnie w kinach oraz w centrum miasta, pod gołym niebem.

10 grudnia na europejskim rynku pojawi się "Grindvirus", nowy album gore / grindowej formacji Squash Bowels z Białegostoku. Fundacja "Filmowa Warszawa" zainaugurowała społeczno-edukacyjną akcję pod hasłem "Żywe kadry historii". W ten sposób wpisała się w działania związane z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2009/2010 Rokiem Historii Najnowszej. W ramach akcji, w pierwszej kolejności zaprezentowany zostanie słynny dokument Macieja Piwowarczuka "Epidemia miłości", przedstawiający wspomnienia Powstańców, którzy zdecydowali się wziąć ślub podczas narodowego zrywu. Seriale "Bracia i siostry" oraz "Parks and Recreation" zostały nagrodzone przez GLAAD - Gay and Lesbian Alliance Against Defamation.Laureaci Oscara: Quentin Tarantino, Kirk Douglas i Anjelica Huston wręczą honorowe statuetki Akademii na gali, która odbędzie się w listopadzie w Los Angeles. Na wakacje, kanał Wojna i Pokój – jedyny w Polsce kanał poświęcony w całości kinematografii rosyjskiej i radzieckiej – przygotował specjalną ofertę, w ramach której obejrzeć będzie można najpopularniejsze rosyjskie seriale, najnowsze ekranizacje arcydzieł rosyjskiej literatury (Bułhakow,  Dostojewski, Pasternak) oraz cykl filmów "Historia imperium" - od Rosji carskiej, po rewolucję i Wielką Wojnę Ojczyźnianą. W internecie pojawił się nowy utwór rapera Numer Raz, zatytułowany "PL.otki". Nagranie zwiastuje nowy album artysty.

Odpoczęliście od Sary May? Wokalistka i blogerka ruszyła w wakacyjną podróż po Europie, której efekty możecie oglądać poniżej. Przy okazji dostało się hiszpańskim facetom...

Brytyjskie tabloidy żyją skandalicznym zachowaniem Liama Gallaghera, byłego wokalisty Oasis, podczas ceremonii rozdania Brit Awards. Wraz z nowym rokiem krakowski Kinoteatr Uciecha proponuje publiczności nową cykliczną imprezę o nazwie Muzyczna Scena Uciechy. W sobotę, 16 stycznia, widzów czeka występ cenionego w Europie, sławnego polskiego aktora teatralnego, wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Sambora Dudzińskiego.

Pharrell Williams jest przekonany, że nowy album N.E.R.D. dotrze przede wszystkim do kobiet. Prace nad nowym dziełem nie postępują jednak bezproblemowo. Urodzony w Szanghaju chiński reżyser Wang Xiaoshuai za swój film "Shanghai Dreams" otrzymał w 2005 roku Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes. W tym roku twórca pokazuje swoje najnowsze dzieło, "Chongqing Blues" - donosi nasza korespondentka z Cannes na blogu cannes-festiwal.blog.onet.pl. Mimo że Thom Yorke, lider Radiohead, rozważał rezygnację z wydawania albumów, zespół pracuje nad nową płytą.We wtorek, 17 listopada w warszawskim Hard Rock Cafe ruszy trasa koncertowa zespołu Ira. Grupa promować będzie najnowszy album, zatytułowany "9". Daniel Craig wystąpi w thrillerze psychologicznym "Dream House". Owacją na stojąco i wykonaną na bis przez Leszka Możdżera kilkunastominutową wariacją na temat głównego motywu muzycznego z filmu "The Banquet" zakończył się pierwszy koncert 3. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Premiera filmu "Laura" - o przysypanym przez pięć dni górniku


Historię górnika Zbigniewa Nowaka, który w lutym 2006 r. prawie pięć dni spędził uwięziony tysiąc metrów pod ziemią, opowiada nakręcony przez Radosława Dunaszewskiego film "Laura" - współfinansowany ze środków Śląskiego Funduszu Filmowego.

Kolędowanie z Arką Noego


Na początku grudnia świąteczną płytę wyda Arka Noego. Album "Kolędy" zawierać będzie - zgodnie z tytułem - ulubione kolędy i pastorałki, które grupa śpiewała przez 10 lat swojego istnienia.

Rusza Lubuskie Lato Filmowe


39. Lubuskie Lato Filmowe rozpoczyna się w sobotę, 20 czerwca, w Łagowie. Podczas festiwalu planowany jest m.in. recital przedwojennych filmowych szlagierów, które wykonywał słynny wówczas aktor Aleksander Żabczyński. Odbędzie się również konkurs o Złote, Srebrne i Brązowe Grona.

Specjalny pokaz najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego


W sobotę, 12 grudnia, w warszawskim kinie Muranów odbędzie się specjalny pokaz "Rewizyty", najnowszego filmu Krzysztofa Zanussiego. Po projekcji reżyser spotka się z widzami.

Gallagher nakręci film o The Beatles i Oasis


Liam Gallagher zamierza opisać wspomnienia lub nakręcić film o dawnym zespole Oasis.

Album Public Image Ltd. w 2011


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w przyszłym roku powinniśmy doczekać się nowej płyty Public Image Ltd.

Nowe role zakupoholiczki


Isla Fisher, która popularność zdobyła dzięki filmowi "Wyznania zakupoholiczki", została zaangażowana do zagrania głównych ról w dwóch nowych produkcjach Universalu.

Trasa koncertowa poświęcona Led Zeppelin


Jason Bonham, syn zmarłego perkusisty Led Zeppelin, Johna, przymierza się do trasy koncertowej, poświęconej legendarnemu zespołowi.

"YCD": kobieta wamp, lateksowe ciuchy i smycz


Prace nad dzisiejszym odcinkiem "YCD" trwały przez cały tydzień. Ćwiczenia choreografii, dobór strojów i wiele godzin ćwiczeń na tanecznym parkiecie. O tym, czego możemy się spodziewać po dzisiejszym programie piszą na oficjalnym blogu programu Ilona, Leal, Aleks i Kuba.

Jackson: Żądamy sprawiedliwości!


Joe Jackson, ojciec zmarłego piosenkarza, po raz pierwszy publicznie zabrał głos po tym, jak policja zakwalifikowała śmierć jego syna jako zabójstwo.

Kto narobił jej długów?


W maju 2009 roku firma American Express pozwała amerykańską wokalistkę Courtney Love. Wdowa po Kurcie Cobainie na zarzuty odpowiedziała własnym pozwem.

Rachel Weisz w roli Jacqueline Kennedy?


Gwiazda "Agory" ma zagrać kolejną słynną kobiecą postać.

Omar S wystąpi w Poznaniu


19 marca w klubie SQ w stolicy Wielkopolski wystąpi Omar S, nazywany nadzieją techno i house z Detroit.

Sequel "Między słowami"?


W internecie pojawił się zwiastun nowego filmu Sofii Coppoli "Somwhere" ze Stephenem Dorffem w roli głównej. Wygląda trochę jak sequel "Między słowami"...

Posłowie PiS kontra Behemoth


Pomorscy posłowie PiS złożyli w środę (13 stycznia) w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa obrazy uczuć religijnych przez lidera deathmetalowego zespołu Behemoth Adama 'Nergala' Darskiego.

Powstanie musical na podstawie "Czarnoksiężnika z Oz"


Andrew LLoyd Webber i Tim Rice planują kolejny wspólny projekt – musical na podstawie powieści "Czarnoksiężnik z Oz".

Luty w Teatrze Collegium Nobilium


W lutym na obu scenach Teatru Collegium Nobilium grane będą spektakle: premierowe przedstawienie "Opowieści Lasku Wiedeńskiego", reż. Agnieszka Glińska, "Baldanders", reż. Marcin Bikowski, "Bóg mówi słowo", reż. Jan Englert, "Chopin w Ameryce", reż. Andrzej Strzelecki.

Selector Festival: Przyjemność w Krakowie


Za nami druga edycja krakowskiego Selector Festival. Choć to impreza dopiero raczkująca, to konsekwentnie budująca charakter festiwalu dla fanów muzyki tanecznej o różnych odcieniach.

Nowa seria: "All That Eraz Jazzu"


Na rynek trafia właśnie nowe, ekskluzywne wydawnictwo, album "All That Era Jazzu", stanowiące zapowiedź serii wydawniczej Universal Music oraz popularnego cyklu koncertowego.

"Avatar", "Holmes" i wiewiórki


"Sherlock Holmes" nie odebrał prowadzenia "Avatarowi" na amerykańskim zestawieniu box-office. Świąteczny weekend (25-27 grudnia) był znowu najlepszy dla filmu Jamesa Camerona.