Częściej mamy problem ze spłaceniem raty za laptopy


Sumiennie spłacamy kredyty za kanapy, kuchnie i pralki. Zdecydowanie częściej spóźniamy się z ratami za laptopy i komórki.

Parlament Europejski nie zatwierdził tymczasowego porozumienia o przekazywaniu danych bankowych do Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem sieci SWIFT. Zastrzeżenia budziły kwestie dotyczące ochrony prywatności oraz proporcjonalności i ... Według wyliczeń Zespołu Doradców Gospodarczych TOR w zeszłym roku spółki kolejowe przewiozły w Polsce 281,5 mln pasażerów, o 3,3 proc. mniej niż rok wcześniej Wbrew sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę.# dochodzi wypowiedź prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego # Już od dłuższego czasu zaczynam mieć poważne wątpliwości, co do poziomu racjonalności w zachowaniu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. I nie chodzi tu brak znaku równości między moimi oczekiwaniami a rezultatami jego działalności politycznej.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Wszyscy szczypiorniści są zdrowi i do meczu z Czechami niepokonani Polacy przystąpią w pełnym składzie. Wygrana daje biało-czerwonym pierwszy w historii awans do najlepszej \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"czwórki\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" mistrzostw Europy. Co dalej\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\? W sukces podopiecznych Wenty wierzą nawet... niemieccy kibice z 54-letnim Helmutem na czele.

Kończy się informatyczna umowa wszech czasów na komputeryzacje ZUS. Przez 13 lat poszło na to 3 mld zł. A system zakładu wciąż nie jest dokończony.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Giermek Monet Plany osobiste zaczynają nabierać tempa. To wyjątkowo odpowiedni moment aby zadbać też o sprawy rodzinne i uczuciowe. Nie pozwól jednak aby to czysty przypadek rządził twoim życiem. Nie ufaj zbytnio nagłym porywom niecierpliwego serca. Osoby samotne będą odczuwały silną potrzebę miłości. horoskop.wp.plNajwiększe sieci doradców finansowych pośredniczyły w 2009 r. przy udzieleniu kredytów o wartości 11 mld zł, przez ich ręce przeszło także 5 mld zł, które przeznaczaliśmy w zeszłym roku na inwestycje - podał Związek Firm Doradztwa Finansowego skupiający największych pośredników. Są chętni na zakup działek należących do będących w upadłości Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego ZNTK S.A. w Łapach (Podlaskie). Wycofali się jednak z przetargu, gdy okazało się, że są jedynymi oferentami. Czekają na niższe ceny - mówi syndyk spółki. Mimo że przez ostatnie pół roku popyt banków europejskich na powierzchnie biurowe spadł o 53 proc., kolejne miesiące przynoszą już stabilizację - wynika z najnowszego raportu firmy badającej rynek komercyjnych nieruchomości Cushman & Wakefield.W ostatnich dniach notowania złotego względem euro oraz dolara kontynuowały zapoczątkowany w połowie września trend wzrostowy. Dzięki sprzedaży części rezerwy ropy Orlen zmniejszy zadłużenie i już w tym roku może podjąć decyzję o budowie we Włocławku elektrowni opalanej gazem W poniedziałek Komisja Europejska zgodziła się, by rząd Szwecji zagwarantował 400 mln euro kredytu, jaki w Europejskim Banku Inwestycyjnym chce zaciągnąć Saab przejmowany przez małą holenderską firmę Spyker Cars.

Obwarzanek krakowski wkrótce chroniony w UE


Obwarzanek krakowski wkrótce znajdzie się na liście produktów chronionych unijnymi przepisami. Jeśli inni członkowie UE nie zgłoszą zastrzeżeń do wniosku, to wypiek zostanie zarejestrowany jako "chronione oznaczenie geograficzne".

McDonald's zmienia logo na bardziej ekologiczne


Słynne logo sieci restauracji McDonald's w Niemczech będzie miało nową, bardziej ekologiczną kolorystykę. - Głównym powodem, dla którego zmieniamy kolorystykę, jest nasz szacunek dla środowiska - mówi w rozmowie z Financial Times Deutschland Holger Beeck, wiceprezydent McDonald's w Niemczech

Nowym prezesem Ferrum został G. Szymczyk


Sprzedaż zagranicznych wycieczek zwiększyła się o 40 proc., przy spadku liczby ofert o ponad 20 proc. w stosunku do ubiegłego roku - donosi Dziennik Gazeta Prawna

Spór Norwegia - Rosja w sprawie złóż na Morzu Barentsa


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew rozpoczyna dzisiaj dwudniową wizytę w Norwegii. Tamtejsi komentatorzy uważają, że w jej trakcie nie uda się rozwiązać czterdziestoletniego sporu o podział wód Morza Barentsa

Związkowcy w KGHM chcą protestować przeciwko prywatyzacji


Związek zawodowy posła SLD Ryszarda Zbrzyznego chce gwarancji zatrudnienia dla pracowników KGHM i wycofania wniosków z prokuratury, które złożył przeciw niemu zarząd spółki. Miedziowa Solidarność szuka sojuszników w innych prywatyzowanych firmach

Na otwarciu WIG zyskał 0.192%


Włoska gospodarka wyszła z recesji i w latach 2010-11 będzie rozwijała się nieco bardziej dynamicznie, niż przewidywano dotychczas - poinformowała w swym raporcie konfederacja pracodawców włoskich Confindustria

Polska i Rosja chciałyby już renegocjacji umowy gazowej


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, pomimo nie podpisania jeszcze gazowego kontraktu z Rosją, zarówno strona polska, jak i rosyjska chciałyby jego renegocjacji.

ZUS: mimo deficytu pieniędzy na emerytury nie zabraknie


Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić.

DAX na zamknięciu spadł o 1,71 proc., do 5.642,16 pkt


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu spadł o 1,71 proc., do 5.642,16 pkt. (PAP)

Komorowski: inwestycje hydrologiczne na poziomie 0,2-0,3 proc. PKB


Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w niedzielę w Kąkolewie (wielkopolskie), że wystąpi do rządu z wnioskiem o stworzenie wieloletniego planu inwestycyjnego zabezpieczeń hydrotechnicznych.

PGE kupiła PWE Gubin od Kopalni Węgla Brunatnego Konin


# dochodzi stanowisko rzecznika firmy #

Narastająca krytyka kontraktu gazowego z Rosją


Wejście w życie wynegocjowanej ostatnio umową z Rosją na dodatkowe dostawy gazu ziemnego do Polski wymaga akceptacji rządu i rady nadzorczej PGNiG. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że na wczorajszym posiedzeniu Rada Ministrów nawet nie zajmowała się umową z Rosją. „Parkiet” przypuszcza, że może być to spowodowane wzmagającą się krytyką osiągniętego porozumienia z Rosją ze strony opozycji związanej z PiS-em.

Ferro zadebiutuje na GPW 14 kwietnia


Ferro, spółka zajmująca się produkcją armatury oraz komponentów instalacji sanitarnych i grzewczych zadebiutuje na GPW 14 kwietnia - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałkowym komunikacie.

CEZ może wycofać się z budowy elektrowni z Bułgarii


Jak poinformował „Puls Biznesu”, CEZ wstrzyma prawdopodobnie plany budowy elektrowni gazowej w Bułgarii.

Patronaty


MEW zbiera kasę na MEW-y


Jak donosi „Puls Biznesu” spółka MEW we wrześniu rozpoczęła prywatną subskrypcję akcji serii B i zamierza też zadebiutować w listopadzie na rynku równoległym NewConnect. Środki pozyskane w ten sposób chce zainwestować w budować małych elektrowni wodnych.

Polska żywność dobrą marką


- Aby skutecznie promować polskie produkty na rynkach zagranicznych potrzebna jest współpraca środowisk biznesowych, naukowych oraz polityków - powiedziała wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska podczas konferencji „Eksport polskiej żywności: nowe szanse, stare zagrożenia”, która odbyła się 22 października br. w Warszawie.

Energetyka słabo wykorzystuje unijne pieniądze


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, energetyka wykorzystała dotychczas zaledwie 2,8 proc. środków z programu „Infrastruktura i środowisko”, czyli 162 mln zł z 6,9 mld zł.

Pomimo spadków w piątek, WIG20 zakończył tydzień z zyskiem


Wyścig w Bielawie zainauguruje 15. edycję cyklu Grand Prix w kolarstwie górskim, organizowanego przez Czesława Langa. Pod znakiem zapytania w tych zawodach stoi występ czterokrotnej triumfatorki klasyfikacji generalnej i głównej faworytki tegorocznej rywalizacji, Mai Włoszczowskiej.

Polska to kluczowy kraj dla bezpieczeństwa energetycznego


Unijny komisarz ds. energii Günther Oettinger obiecał nam pomoc w rozwiązaniu problemu z CO2